ÇALIŞMA SİSTEMİ

İrtibat telefonlarımızla veya İnternet sitemiz üzerinden bize yapacağınız başvuru sigorta ve hasar uzmanlarımız tarafından detaylıca değerlendirilir. Aracınızda oluşan hasarın değer kaybına sebebiyet verip vermeyeceği ve kusur durumuna göre karşı taraftan tahsili imkanı olup olmadığı konusunda tarafınıza bilgi verilir.

Aracınız hasar gördükten sonra uğradığı değer kaybı hasar uzmanlarımız tarafından yaklaşık olarak tespit edilip tarafınıza bilgi verilir.

Şirket Avukatlarımız adına “aracın plakası ve değer kaybının tahsili ile sınırlı” olmak üzere vereceğiniz avukatlık vekaletnamesinden sonra aracın gerekli belgeleri ve dökümanları hazırlanıp işlem başlatılır.

Aracın tahmini değer kaybını ödemesi için karşı tarafın sigorta şirketine vekaleten ihtar çekilir. 15 iş günü içerisinde değer kaybını ödemesi istenir.

Bu aşamada sigorta şirketi bir kısım ödeme yapabilir, yahut hiç ödeme yapmaz.
Değer kaybının tamamı ödenirse işlem sonuçlanır.
Sigorta şirketi kısmi ödeme yapar yahut, hiç ödeme yapmaz ise süreç devam eder.

Sigorta şirketi tarafından ödenmeyen yahut kısmi ödemeden sonra kalan alacağın tahsili için Sigorta Tahkim Komisyonu yahut Mahkeme yahut İcra Müdürlükleri gibi yasal yollarla alacağın tahsili için gerekli hukuki prosedür vekaletname verdiğiniz konusunda uzman şirket avukatlarımız tarafından başlatılır ve sonuçlandırılır.